Дитина в 3 роки що має вміти та знати

Що має знати та вміти дитина у 3 роки. Пам’ятка для батьків

Вашому малюку 3 роки, тоді він готовий до невеликої “незалежності”. Адже в міру того, як ваша 3-річна дитина росте, вона більше дізнається про своє тіло і про те, як ним керувати.

Протягом цього року малюки набудуть наступних навичок:

  • Більшість дітей зможуть ходити по лінії, балансувати на низькому парапеті, стрибати або скакати, йти назад. Крутити триколісний велосипед, ловити великий м’яч та стрибати двома ногами
  • до 3 років діти зазвичай миють і сушать руки, одягаються з невеликою допомогою дорослих та перевертають сторінки у книзі. Більшість дітей можуть тримати ручку чи олівець пальцями, а не кулаком
  • деякі 3-річні діти вже привчені чи готові навчатися горщику.
Рада для батьків

Так, з усім цим бігом, скелелазінням, стрибками та безупинним рухом може бути важко впоратися. Навіть привабливо сказати вашій 3-річній дитині «стій на місці», але зараз важливо дати дітям свободу бігати, лазити та стрибати. Триліткам необхідно практикуватися у своїх фізичних навичках для покращення рівноваги та координації.

Емоційний розвиток дітей 3 років

Приступи гніву приблизно у цьому віці досягають піку. Ваша дитина вчиться самостійно справлятися зі стресовими ситуаціями. Таким чином, навіть якщо ваш 3-річний підліток може наполягати на незалежності, надайте можливість поборотися з дрібними розчаруваннями самостійно.

Деяким 3-річним дітям важко розлучитися зі своїми батьками. Тому ваша дитина може плакати, коли ви кидаєте її в саду або вона сумує з приводу вашої тимчасової відсутності. Дайте можливість адаптуватися до нових ситуацій.

Малыш уже понимает эмоции, как свои, так и чужие. Ваш ребенок использует простые выражения, такие как «Я злой!», «Мне грустно!» или «Я счастлив!», чтобы вы понимали, что он чувствуют.

что чувствует малыш
эмоции чувства людей
Рада для батьків

Використовуйте у своїх повсякденних розмовах із дитиною слова почуттів: сумні, щасливі, замилування, здивування. Нарощування емоційного словникового запасу вашої дитини допомагайте вашій дитині навчитися використовувати власні слова для самовираження.

Соціальний розвиток трьохрічок

До третього дня народження вашої дитини ви можете помітити зміни у тому, як вона взаємодіє з іншими дітьми. Настає момент, коли багато дітей починають переходити від паралельної гри (де діти грають самі по собі, але поруч один з одним) до групової або інтерактивної гри (де вони насправді грають з іншими). Це означає, що їм також знадобиться певна допомога, щоб навчитися орієнтуватися у таких відносинах.

3-річні діти можуть почати заводити справжні дружні стосунки з новими друзями (а іноді й уявними). Дошкільнята знаходяться під впливом речей, які вони люблять. Тому вони часто копіюють своїх улюблених персонажів із мультфільмів чи книжок.

Дітки починають виявляти співчуття, коли інша людина засмучена, вони можуть навіть спробувати втішити людину. Демонструє прихильність до інших самостійно (без вашої пропозиції обійняти друга).

Рада для батьків

Ваша дитина почне розуміти різницю між «моїм», «чужим». Ви можете побачити, як малюк намагається поділитися із друзями. Корисно дати дитині розібратися чия річ самостійно. Але якщо хтось виявляє агресію, втрутиться та виправте ситуацію.

що має вміти і знати дитина в 3 роки
що повинна вміти дитина в 3 роки

Розумовий розвиток дітей 3 років

Розумовий розвиток трирічної дитини – це не лише вивчення алфавіту чи вміння рахувати. Маля охоплює весь навчальний процес, поглинає інформацію через завдання численних питань.

Більшість 3-річних схожі на губки та вбирають усі навколо. Як батько, допоможіть їм дізнатися, що робити з цією інформацією. Оскільки вони тепер можуть сидіти нерухомо і зосередитися протягом тривалого часу, ніж дворічки.

У міру того, як вони розвивають свою пам’ять і починають більше розуміти світ навколо себе, вам слід чекати на багато питань. Деколи ви зловите себе на думці, що не знаєте, що і як відповісти. Постарайтеся бути терплячими з постійними питаннями вашої дитини, тому що це їхній спосіб дізнатися більше про світ.

Мовний розвиток

У вашого малюка має бути близько 500 слів у словесному арсеналі. Ймовірно, вони розуміють значно більше.

Ваша дитина повинна не тільки говорити простими пропозиціями, а й ускладнювати їх з кожним днем.

Що має вміти дитина у 3 роки:

  • Називати своє ім’я, стать, вік, виконувати завдання типу: поклади кубик біля коробки, принеси чашку.
  • Говорячи, розповідати про свої враження та думки
  • Розуміти нескладні сюжетні картини
  • У промові з’являються звуки: фь, вь, с, з, хь, л, год, щ
  • Називати кольори, форму предметів
  • Узагальнювати речення з 3 і більше слів, використовувати множину іменників та дієслів
  • У промові вживати союзи, прийменники
  • Виконувати двотсупенчасту інструкцію типу: “Спочатку вимиємо руки, потім обідатимемо”

Грова активність малюків

Як зазначалося вище, замість того, щоб брати участь у паралельній грі, ваша 3-річна дитина може почати грати разом з іншими дітьми та розвивати дружні стосунки. У цьому віці діти можуть почати змінюватися, тому ви можете помітити, як ваша дитина починає грати у прості ігри або заняття, що вимагають від нього терпіння (кубики, конструктор, пазли, мозаїка).

Маля любить слухати книги і може навіть спробувати «прочитати» їх самостійно.

Рада для батьків

Щоб допомогти вашій дитині продовжувати покращувати свій мовний розвиток, постійно залучайте її до розмов. Відповідайте на запитання (їх буде багато!) і ставте кілька своїх. Читайте книги та розповідайте про персонажів та історію.

Чи потрібно турбуватися? І коли починати?

Усі 3-річні діти розвиваються із різною швидкістю. Часто діти, які трохи відстають, наздоганяють своїх однолітків у найближчому майбутньому.

У світі є Центри раннього розвитку дітей, у яких займаються діагностикою, профілактикою, корекцією, лікуванням різних психологічних захворювань дітей.

Радимо звернутися до фахівців, якщо у вашої 3-річної дитини є якась із цих ознак:

  • Має дуже нечітку мову
  • Не грає з простими іграшками (такі як кубики, прості головоломки, олівці)
  • Не каже прості пропозиції
  • Не розуміє прості інструкції
  • Не захоплюється рольовими іграми
  • Не хоче грати з іншими дітьми чи з іграшками
  • Не реагує на зоровий контакт
  • Багато падає або погано ходить сходами
  • Втрачає навички, які вже набув

Майте на увазі, що кожна дитина унікальна, і ваша дитина може не подолати цього і до 5 років, а час буде втрачено та швидкого, якісного результату досягти буде важче. 
Наш центр “Веселі ельфи” спеціалізується на ранньому розвитку дітей віком від 2,5 до 7 років . Особлива увага приділяється особливим дітям із відхиленнями у розвитку (ЗПР, ЗРР, алалія, синдром дауна). Фахівці проведуть діагностику розвитку малюка, визначать ступінь відповідності віковим показникам, запропонують варіанти корекції та лікування.

Перша консультація із фахівцями Безкоштовна.

Записатися

скачать Microsoft Office 2019 торрент бесплатно и без регистрации

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *