Логопед дефектолог

Логопед дефектолог

Дитина погано говорить: чи треба турбуватися?

Почнемо з того, що «погано говорить» – це дуже розмите поняття:

 • дитина говорить із труднощами
 • не вимовляє або робить помилки в словах
 • плутає закінчення та слова.

Навіть сьогодні існує помилкова думка ”прийде час – заговорить”.  Батьки в Україні бояться і соромляться звертатися до логопедів, психологів, воліючи вирішувати “ мовну” проблему дитини самостійно. Батьки в Європі та Америці, у свою чергу, сприймають візит до фахівця як звичайну консультацію.
   

Записатися на консультацію 

Знайте, що незначні, на перший погляд, проблеми з мовою можуть викликати:

 • затримку мовного розвитку (мова збагачує та формує мислення змістом)
 • прояв до 5 років психічних розладів і переживань через недоліки своєї мови (дитини не розуміють оточуючі, дражнять однолітки)
 • відставання, несприйняття шкільної програми (вторинні мовні порушення).

Правильне мовлення дитини – запорука успішного навчання у школі та майбутнього

Фахівці стверджують: якщо в 1970-1980 роки мовні дефекти були у кожної 4-ї дитини дошкільного віку, то сьогодні важко знайти дошкільника без порушень. Збільшилася кількість дітей, у яких не з’являється мова до 3 років.

2,5 роки – найважливіший етап у розвитку дитини, і якщо вона не говорить, варто негайно звернутися до фахівців. Раннє виявлення мовної патології та своєчасна корекція – головне завдання для батьків та логопеда.

Тому, чим раніше звернитеся до логопеда, тим краще і легше буде для вашої дитини, оскільки з віком мовні порушення важче піддаються корекції.

Пам’ятайте — 1 день розвитку дитини дорівнює 1 місяцю життя дорослого

На ранніх етапах допомогти можна навіть у найважчих випадках затримки мови.

 

перше заняття у логопеда
Заняття з логопедом буква р

Справлюся сама чи потрібен логопед?

Живучи у вік Інтернету, для вирішення проблеми “небалакучій дитини” батьки вдаються до допомоги форумів, спеціалізованих статей, навчального відео, онлайн-консультацій. Займаються самодіагностикою та самолікуванням, шукають кращі “ліки” для промови дитини. Але навіть маючи позитивні результати, необхідний супровід логопеда, який має виявити справжню причину відхилень, поставити звук, навчити маму певним вправам, артикуляції.

Консультація логопеда

Під час консультації, логопед виявляє сформованість фонематичного слуху, особливості вимови звуків. При цьому наголошується на тому, що мовні проблеми дитини можуть мати деякі психологічні особливості:

 • дефіцит уваги
 • низький рівень самоконтролю та пізнавальної діяльності
 • знижену працездатність
 • порушення візуально просторового сприйняття
 • відсутність або знижену мотивацію до навчання.

В результаті консультації, логопед-дефектолог дає рекомендації, розробить індивідуальну програму з коригування мови та усунення дефектів вашої дитини. При виборі методики та технології проведення занять дитячий логопед також обов’язково врахує психологічний стан, інтереси та потреби дитини.

У Приватному садку «Веселі ельфи» консультація логопеда-дефектолога відбувається безкоштовно за попереднім записом щодня, крім вихідних.

Результати роботи логопеда

В результаті логопедичних занять малюк буде правильно говорити, стане більш посидючим, навчиться керувати своєю увагою і усвідомлено сприймати інформацію, адаптується та підготується до “дорослого” шкільного життя.  

При цьому, для успішної соціальної адаптації та закріплення матеріалу, дуже важлива підтримка комфортного психологічного стану у дитини вдома, а також регулярні заняття з логопедом.

Завдяки комплексному підходу, процес навчання в Дитячому логопедичному садку «Веселі ельфи» проходить легко і досягає своєї мети.

Як відбуваються логопедичні заняття з дітьми 2 7 років?

Заняття проходять індивідуально 2-3 рази на тиждень по 30 хв (залежно від посидючості дитини), поки малюк знаходиться в саду.

Логопед дефектолог допоможе вашій дитині:

 • розвинути слухову увагу, фонематичний слух, мислення, уяву, сприйняття, пам’ять
 • виробити правильний мовний видих
 • поповнити словниковий запас з лексичних тем
 • упорядкувати складову структуру слів
 • оволодіти граматичним строєм мови
 • навчитися розпізнавати звуки в слові (розрізняти шиплячі, свистячі, голосні та приголосні, м’які та тверді звуки)
 • поліпшити рухливість органів артикуляції
 • виправити звуковимовлення (за наслідуванням або з механічною допомогою);
 • розвинути дрібну моторику
 • простимулювати мовну активність
 • розвинути зв’язкове мовлення (оповідання, перекази, вірші)
як працює логопед
Логопедичні заняття для дітей 2-7 років

Які методики використовує логопед?

У ході занять логопед використовує авторську методику, розроблену на основі робіт відомих авторів (проф. Лопатиної, Морозової, Фелічевої, Косинової, Громової, Панової, Бекхожіної, Гроцької, Олександрової). На занятті логопед – дефектолог застосовує мозочкову гімнастику, пальчикові ігри, імітаційні вправи та ін.

Мозочкова стимуляція – це система вправ, спрямована на стимуляцію роботи мозочка – органа, що знаходиться під головним мозком. Головна функція мозочка – координація руху м’язів. Доведено, що він бере активну участь у навчальному процесі. Тому мозочкова стимуляція неймовірно корисна і продуктивна.

Пальчикові ігри – це інсценування будь-яких історій, казок, віршів за допомогою пальчиків. Багато ігор вимагають участі обох рук, що дає можливість дітям орієнтуватися в поняттях “вправо”, “вліво”, “вгору”, “вниз” і т.д. Діяльність мозку дитини дуже тісно пов’язана з тактильними відчуттями, які отримує малюк через долоні пальчики. Науково доведено, що через дрібну моторику у дітей розвивається інтелект та пам’ять.

як працює логопед
Іграшки для дітей

В якості матеріалу для занять логопед використовує науково-дидактичний матеріал, що розвивають іграшки. Під час ігор дітки користуються предметами різною за текстурою та формою, для того щоб навчитися зрозуміти різницю між м’яким та твердим, жорстким та ніжним, гладким та шорстким.

При необхідності, якщо порушена рухливість органів артикуляції, фахівець проводить гімнастику та логопедичний масаж язичка дитини.

Якщо Вашому малюку потрібна допомога в тому, щоб говорити красиво і чітко або просто правильно розвиватися, запишіться на консультацію до нашого логопеда, зателефонувавши контактному телефону або заповніть форму зворотного зв’язку.
 

30 хвилин

Індивідуально 

 2-3 рази на тиждень

Заняття входить у вартість

 


*Можливі індивідуальні заняття з логопедом по 30, 60 хвилин.

Заняття проходять в центрі розвитку «Веселі ельфи» (м. Дніпро, Лівий берег, р-н Каравана) 1-3 рази на тиждень за попереднім записом. Батьки можуть бути присутніми на заняттях.

Записатись на консультацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *