Логопедичні ігри, спрямовані на формування та вдосконалення звуку «Р», можуть бути корисними і цікавими для дітей. Наведемо кілька таких ігор:
“Рибки в акваріумі”: Підготуйте картинки із зображеннями рибок, кожна з яких має слово із звуком “Р”. Дитина “ловить” рибку вудкою і вимовляє слово. Наприклад: “рак”, “річка”, “рибка”.
“Різнокольорові камінці” : Розкладіть різнокольорові камінці або м’ячики на столі. Дитина бере камінець і називає предмет або тварину із звуком “Р” відповідного кольору. Наприклад, червоний – “ракета”, зелений – “равлик”.
“Рукавички”: Намалюйте або знайдіть картинку рукавичок. На шкірну рукавичку напишіть слово зі звуком “Р”. Дитина повинна надіти рукавичку і вимовити написане слово.
“Рухлива зарядка”: Використовуйте звукові вправи під час фізичної активності. Наприклад, попросіть дитину стрибати на одній нозі, вимовляючи звук «Р» або слово з цим звуком.
“Розмальовки” : Роздрукуйте картинки для розмальовування, на яких зображені предмети зі звуком “Р”. Поки дитина розмальовує, вона називає предмети і вимовляє слова в голос.
«Розсипані літери»: Виготовте картки з літерами і складіть слова зі звуком «Р». Дитина повинна скласти слово з розсипаних літер і вимовити його.
“Розповіді про тварин”: Попросіть дитину скласти коротку історію про тварину, в якій часто зустрічається звук “Р”. Це може бути розповідь про “ринду” (оленя), “ровера” (собаки) тощо.
“Ребуси та загадки” : Складіть ребуси або загадки, відповідні на які складається звук “Р”. Наприклад, “Що це за вір, що в річці живе і кліщами їх ловить?” (відповідь: рак).
“Ритмічні ігри”: Співайте пісеньки або повторюйте ритмічні віршики, які створюють багато слів із звуком “Р”. Це допоможе дитині не тільки правильно вимовляти звук, але й робити це в ритмічному контексті.
“Різдвяні ігри”: Під час підготовки до свят використовуйте тематичні ігри. Наприклад, прикрашайте “різдвяну ялинку”, називаючи предмети на “Р”.
Ці ігри весело та ефективно практикують вимову звуку «Р», покращуючи її мовленнєві навички.
У лагопедичному садку “Веселі ельфи” (м.Дніпро) ігри з пропрацюванню важких звуків проходять 2-3 рази на тиждень з логопедом дефіктологом під час знаходження дитини у садку. Заняття з логопедом входять у загальну вартість. Існує можливість індивідуальних занять. Дізнатися детальніше.