Творчий розвиток дітей

Творчий розвиток дітей

Вправи для розвитку творчості дітей

Цілі занять із творчого розвитку — допомогти малюкові розкрити внутрішній потенціал, сприяти становленню неординарної, різнобічно розвиненої, гармонійної особистості.

Завдання творчих занять:

  • познайомити з різноманітними видами творчої діяльності;
  • розвивати навичку комбінування елементів та нестандартне мислення;
  • формувати вміння вирішувати творчі завдання, використовуючи нові виразні засоби;
  • сприяти розвитку інтуїції, яскравої фантазії, стимулювати політ уяви;
  • розвивати ініціативність, самоорганізацію та сміливість;
  • стимулювати розвиток мови як основу творчого мислення.

Що діти роблять на творчих заняттях:

  • Нетрадиційні техніки ліплення із разних видів матеріалу: пластиліна, гончарної глини, бджолиного воску, кольорового тіста.
  • Нестандартне малювання: різними фарбами, восковими олівцями;
  • Різноманітні логічні розмальовки – цікаве та корисне заняття для дітей. Пропонуємо дітям чорно-білі зображення, які потрібно розфарбувати та виконати додаткові завдання. Варіантів дуже багато. Наприклад, потрібно визначити, який предмет зайвий на картинці, пройти заплутаний лабіринт, вибрати пару для предмета, знайти будиночок для всіх намальованих тварин або підібрати персонажу одяг по сезону. Виконуючи ці завдання, маленькі художники тренують уважність, навчаються розмірковувати. В результаті на світ з’явяються яскраві картинки.
  • Аплікація, поробки – діти дізнаються про різні матеріали (папір, крупа, глина, мушлі та інші), ознайомлюються з їх властивостями, виразними можливостями, набувають навички роботи з ними. Діти засвоюють досвід роботи з деякими знаряддями людської діяльності (олівець, клей, пензлик, фарби, ножиці).

Творчі заняття сприяють розумовому розвитку дітей особливо у дошкільного віку. 

Чи потрібно маленькій дитині творчі заняття?

Хтось скаже – так, і чим раніше, тим краще. Хтось остерігатиметься давати в руки малюку якісь інструменти і відстрочить навчання до шкільного віку. А хтось, зізнайтеся, просто не хоче возитися з малюком і навчати його премудростям творчих занять.

Творчість – поняття необмежене, у ньому немає правил, законів, зате повна свобода для фантазії та діяльності. Творчий процес допомагає дитині відчути себе самостійним.

Творчість має цілющу дію, дає можливість висловити і заново пережити внутрішні конфлікти, події, одночасно будучи засобом збагачення досвіду. Дітям просто потрібно перебувати у стані творчості. У процесі творчості дитина розвивається емоційно та інтелектуально, визначає своє ставлення до життя і шукає своє місце в ньому, набуває досвіду колективного спілкування, взаємодії та взаємозалежності, удосконалює навички роботи з різними предметами та матеріалами, вчиться володіти тілом, голосом, мовою тощо.
  

Розвиток творчих здібностей у дітей дошкільного віку.

Чому ж більшість людей втрачають цей чарівний дар творчого бачення та сприйняття світу?

Каменем спотикання для багатьох батьків буває те, що вони вважають, що маленька дитина у дошкільному віці не може зробити нічого суттєвого.

От якби він сів, узяв пензель і написав «Ранок у сосновому лісі» або зробив одразу картину в техніці квіллінг, або бісерне кольє. Ось тоді йому варто відвідувати творчі заняття, а так якісь каракулі, приклеює якісь папірці та каже, що це квіти. Наважуюся стверджувати, що це трапляється з тими, чиї батьки мало звертали увагу на розвиток творчих здібностей своєї дитини. Дитячі шедеври ніколи не дорівнюватимуть шедеврам дорослим через вікові особливості дітей. 

А, тим часом, творчий розвиток дітей — наш святий обов’язок. І батьки, які думають, що навчання дитини творчості — марна трата часу, глибоко помиляються.

Розвивати творчі здібності дітей це означає ростити майбутніх художників, дизайнерів і музикантів. Це означає розвивати здатність дитини мислити. Дитина вчиться думати, не губитися у важких ситуаціях, творчість допомагає дитині проявитися, бути впевненою у собі. І це важливо для кожної маленької людини, та й для дорослих.

Дитина – це маленький першовідкривач, який постійно росте, розвивається, змінюється, дізнається про нове і ніколи не сидить на місці. Тому дуже важливо знайти заняття, яке припаде йому до душі і допоможе активно розвиватися не лише фізично, а й емоційно.

Починати творити потрібно змалку, беручи за основу класичні дитячі види творчості – малювання, ліплення та аплікацію.

Рівень розвитку мовлення дітей перебуває у прямої залежності від тонких рухів рук. Тренування дрібної моторики стимулює загальний розвиток дитини та позитивно впливає на розвиток мови. Чим менше дитина, тим більше його бажання досліджувати все руками. Рухи розвивають як м’язи, так і мозок, здатність відчувати, сприймати, аналізувати.

Також творчість сприяє розвитку дітей сприйняття. Діти запам’ятовують побачені об’єкти, образно репрезентують їх і відтворюють їх у матеріальній формі.

Удосконалюється мислення. Наприклад, малювання дозволяє розвивати у дітях здатність до порівняння (встановлення подібності та відмінностей), узагальнення (встановлення загальних ознак), аналізу, абстрагування, конкретизації, класифікації. У цілому різноманітні знання сприяють розширенню життєвого і культурного кругозору дітей.

Діти, займаючись творчістю, розвивають пам’ять. Пам’ять складається з процесу запам’ятовування, збереження та відтворення свого досвіду. Діти запам’ятовують образи та відтворюють їх із різним ступенем точності стосовно реальних об’єктів і подій.

Таким чином, займаючись творчою діяльністю, у дітей розвиваються такі процеси як увага, сприйняття, мислення, уява, пам’ять, мова.

 

30 хвилин

Усі групи

2 рази на день

Заняття включені до загальної вартості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *